Geiranger

Wyświetleń: 223 Komentarzy: 0
DSC_0003

Jak mówi Wikipedia, Geiranger to długi na 15 kilometrów fiord, wpisany 11 lat temu na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przepiękne miejsce, serio robi wrażenie. Nasz cel niedzielnej, rodzinnej wycieczki. Niby tylko 150 kilometrów, ale jakieś 3 godziny trzeba liczyć. Dwa promy, droga praktycznie cały czas przez góry, wąsko i stromo. I pięknie:) Wyjechaliśmy wcześnie rano, a i tak wycieczka była na cały dzień. Cały piękny dzień. Jak mi się chciało takiego wyjazdu, ruszenia tyłka dalej niż w promieniu 10 km od Molde. Pomysł dość spontaniczny, ale chyba nam takie wychodzą:)

DSC_0003 DSC_0006Skrętu szyi można dostać od widoków:)

DSC_0009Wyprawy z małymi dziećmi to duże wyzwanie:P I duży sprawdzian cierpliwości 😛 Nasze chyba lubią jeździć samochodem, po 10 minutach jazdy zasypiały. Przyjmę to za dobrą wróżbę przed podróżą do Polski ( tak! chcę wierzyć, że to będzie spokojną ponad 24 godzinna podróż:P)

DSC_0014 DSC_0046
Robiłam co mogłam, niestety fotograf ze mnie marny. Zdjęcia nie oddają jak pięknie tam jest. Te robione z tarasu widokowego, bardzo, bardzo wysoko nad poziomem fjordu. Wielkie statki wycieczkowe wyglądały kutry rybackie. W dół zjeżdżaliśmy wąską i krętą drogę. Hołowczyc biedny nie nadążał w mówieniu „zakręt w lewo”, „zakręt w prawo”, „…w lewo”, „…w lewo”. A na drodze oprócz osobówek, motocykle, kampery i autokary wycieczkowe. Poważnie, gdybym była tego dnia kierowcą, jak nic wróciłabym z wrzodami żołądka.

DSC_0011 DSC_0016Śmiać mi się chciało, bo moja córka okazała się atrakcją turystyczną w śród Azjatów. Machali do niej, robili sobie z nią zdjęcia:) Ot niebieskooka blondynka:)

DSC_0028 DSC_0038 DSC_0069 DSC_0074 DSC_0075 DSC_0090

Ta dwója!!! To będzie hardkor jak podrosną!!! Ogniste temperamenty, nie usiedzą na miejscu:) Ale jakoś udało się znaleźć wspólny język:)

Ta dwója!!! To będzie hardkor jak podrosną!!! Ogniste temperamenty, nie usiedzą na miejscu:) Ale jakoś udało się znaleźć wspólny język:)

DSC_0055

Tak, wiem. Zdjęcia nie udane, bo z jadącego auta, ale zastanawia mnie jak tam ludzie mieszkają! Wysoko w górach, w koło łąki i skały. Śniegu mają tam chyba po dach.

DSC_0052

Aparat - przedłużenie ręki, druga para oczu:D

Aparat – przedłużenie ręki, druga para oczu:D

 

 

DSC_0084

 

DSC_0057

Na obiad grill z takim widokiem 😀 Mieliśmy w pranach pochodzić trochę po wiosce, zjeść lody, porobić zdjęcia, ale głód zwycięzył:) A jak smakowało 😀

Możecie się śmiać, ale moim zdaniem to zdjęcie nadaje się na jakiś plakat promujący:D Taki wiecie "Geiranger...miejsce dla rodziny" :D

Możecie się śmiać, ale moim zdaniem to zdjęcie nadaje się na jakiś plakat promujący:D Taki wiecie „Geiranger…miejsce dla rodziny” 😀 Więcej takich wyjazdów!!! To była cudowna niedziela!:D

 

 

Komentarzy: 0

Skomentuj